Forum Mieszkańców osiedla Słoneczny Stok w Kaliszu

Forum mieszkańców osiedla Słoneczny Stok w Kaliszu


#1 2013-03-29 08:19:27

Arek

Mieszkaniec Wygadany

Punktów :   

Po II zebraniu wspólnoty

Witam
Jak tam odczucia po zebraniu? Prawde mówiac to spodziewałem się ze to będzie wyglądało "troche" inaczej . Dostając projekty uchwał do przegłosowania sądziłem że na zebraniu Zarząd od którego te projekty wyszły, który ma pełny dostęp do rachunków, zestawień, opini i rozeznanie w "terenie" przedstawi nam pewne konkrety które byłyby podstawą do tego by zagłosować. Tymczasem okazało się że przedstawiono nam skąpe pomysły  z ogólnymi przwidywanymi kwotami. Wydaje mi się że to troche nie tak, ponieważ (przynajmniej ja ) spodziewałem się tego że zostane poinformowany o tym jak te koszty nowych inwestycji przeniosą się realnie na moje miesięczne rachunki. Wg mnie nawet przy orientacyjnie podanych kwotach Zarząd mógł takie wyliczenia przeprowadzić, a wtedy mam wrażenie że całe to zebranie miałoby jasniejszą formę i każdemu tak na pawde ułatwiłoby to podjęcie decyzji jak zagłosować. Ne wiem czy dobrze zrozumiałem całą ta idee głosowania, ale to chyba bedzie tak,że jeżeli okaże się że większośc zagłosowała na TAK za nowymi inwestycjami to zarząd rozpocznie działania w celu realizacji tych projektów. Tylko nie chciałbym na przykład   żeby się okazało że do mojej miesięcznej faktury nagle zostało doliczone np 200zł na zakup samego ciągnika. Na zebraniu nie podano nawet formy w jakiej mielibyśmy te wszystkie zakupy spłacać  - czy to mialaby byc jednorazowa kwota, czy rozłożona na kilka miesięcy, czy wszystkie inwetycje na raz, co ważniejsze? -Nic z tych informacji nie zostało przez Zarząd podane a wydaje mi się że podejmujac się takich projektów   należałoby zrobić chociaż orientacyjnie jakieś wyliczenia które dawały by nam obraz tego jak to się przełoży finansowo na każdego lokatora ( bo rozumiem ze kwoty będą liczone od metra kwadratowego). Wyszło na to że przegłosowanie projektu uchwał rzeczy da Zarządowi wolna ręke w podejmowaniu dalszych decyzji - które jakby nie było będą najważniejsze dla nas lokatorów a na które chyba juz dalej nie będziemy mieć wpływu bo przecież kolejne zebranie za rok. Dlatego zastanwaiam się czy nie lepszym pomysłem byłoby po pierwsze tak skonstruowac te uchwały aby miały jak najwięcej informacji o koszatach które prawdopodobnie poniesiemy i wtedy dopiero nad nimi głosować, a po drugie to czy nie trzeba by było zorganizowac dwóch takich zebrań w roku - jedno na wiosne z podsumowaniem roku ubiegłego a drugie jesienią z informacjami miedzy innymi o tym co Zarząd zrobił i ustalił przed sezonem zimowym żeby mozna było na osiedlu w zimie jakoś normalnie funkcjonować (bo po wczorajszym zebraniu widać że to chyba największy problem naszego osiedla). Chociaż z drugiej strony to po frekwencji na II spotkaniu widać że dwa zebrania w roku raczej by się nie przyjeły.
I tak na koniec powiało troche "Alternatywami 4"  ponieważ okazało się że dzień przed terminem zebrania został skuty lód przed klatkami wejściowymi do kliku bloków i została naprawiona latarnia której podobno nie mozna było naprawić od listopada ze względu na to, że zamarzła(jak to wyjasnił pan "administrator")

Pozdrawiam

p.s. wiem że członkowie z Zarzadu zaglądaja na to forum,  więc o ile to możliwe to może ktoś mógłby chociaż tutaj rozwiac niektóre wątpliwości lub poruszyć niektóre tematy.
Ktoś miał wcześniej dobry pomysł żeby ponowić próbe poinformowania mieszkańców o tym forum. Skoro Zarząd tu zagląda to byłby to dobry sposób na to żeby poznawał opinie i problemy mieszkańców związane z naszym osiedlem.

Offline

 

#2 2013-04-09 13:49:11

 kasia

Administrator

Punktów :   

Re: Po II zebraniu wspólnoty

Niestety nie było mi dane uczestniczyć w zebraniu, już w czwartek musiałam wyjechać na święta. Ale widzę, że wiele nie straciłam, a informacje zawarte we wcześniej dostarczonych nam projektach uchwał to jedyne informacje jakie przekazał Zarząd na ten temat. W każdym razie wczoraj była Pani z administracji i zbierała podpisy pod uchwałami. Bardzo żałuję, że w jednej uchwale zawarte są wydatki zarówno na ciągnik jak i monitoring, ponieważ jednego nie chcę, a drugie uważam, że bardzo potrzebne. A osobna uchwała na montaż lustra przy bramie mogła powstać.

Offline

 

#3 2013-04-13 22:49:26

 Prometeusz

Administrator

Punktów :   

Re: Po II zebraniu wspólnoty

Ja się sprzeciwiłem . Ciągnik - bez sensu - będzie ciepła zima i wydatek się nie zwróci.
Monitoring - 40 tys za 9 kamer ???? Przesada. I to jest tylko monitoring nie real-time tylko jak coś się stanie to można z dysku odtworzyć.

Offline

 
www.sloneczny-stok.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews worldhotels